Aktualności

Warsztaty dla nauczycieli z MOEN

11 grudnia 2018

W grudniu 2018 roku Centrum Komunikacji Klinicznej przygotowało dla nauczycieli warsztaty dotyczące umiejętności komunikowania się w ramach współpracy z Miejskim Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli (MOEN).

 

czytaj całość…

Umowa o współpracy z MOEN

16 października 2018
czytaj całość

W październiku tego roku Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zawarł umowę o współpracy z Miejskim Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Centrum Komunikacji Klinicznej będzie koordynować współpracę między instytucjami w zakresie promowania umiejętności komunikowania się.

 

czytaj całość…

Projekt Centrum Komunikacji Klinicznej został zatwierdzony do finansowania w programie „DIALOG”

14 września 2018

Miło jest nam poinformować, że projekt badawczy zgłoszony przez Centrum Komunikacji Klinicznej uzyskał finansowanie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu DIALOG. Tytuł projektu to Doskonalenie umiejętności komunikowania się lekarzy z pacjentami innowacyjną drogą do zapewnienia wyższej jakości opieki zdrowotnej, lepszych wyników leczenia pacjentów oraz obniżenia kosztów leczenia.

czytaj całość…

Ratownictwo po godzinach

18 czerwca 2018

W minioną środę, 13 czerwca 2018 roku, dr n. hum. Anna Ratajska wzięła udział w rozmowie pt. Dobre komunikowanie się z pacjentem zaczyna się w głowie, organizowanej w ramach spotkań Ratownictwa po godzinach. W rozmowie wzięła udział również lek. med. Agnieszka Nowakowska-Arendt, specjalista chorób wewnętrznych, specjalista chorób płuc, w trakcie specjalizacji z medycyny paliatywnej.

czytaj całość…

Rozmowy o śmierci i umieraniu

21 maja 2018
czytaj całość

Zapraszamy na spotkanie Klubu Tygodnika Powszechnego w Bibliotece Uniwersyteckiej UKW w najbliższy czwartek, 24.05.2018, o godz. 18:00. Tematem rozmowy będzie śmierć i umieranie.

Gośćmi rozmowy będą dr n. hum. Anna Ratajska, specjalista psychologii klinicznej i psychoterapeuta z Centrum Komunikacji Klinicznej UKW oraz dr n. med. Michał Graczyk, specjalista chorób wewnętrznych i medycyny paliatywnej Collegium Medicum UMK.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Centrum Komunikacji Klinicznej

ul. J. K. Chodkiewicza 30, tel. 52 341 91 00