II Ogólnopolska Konferencja Rehabilitacji, (Neuro)Ortopedii i Komunikacji Medycznej

• 29 kwietnia 2019

Serdecznie zapraszamy młodych adeptów sztuki medycznej, w tym studentów medycyny oraz fizjoterapii, młodych lekarzy, fizjoterapeutów, doktorantów oraz samodzielnych specjalistów różnych dziedzin medycyny do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Rehabilitacji, (Neuro)Ortopedii i Komunikacji Medycznej.

Głównym organizatorem konferencji jest Studenckie Koło Naukowe Fizjoterapii w Neuroortopedii i Komunikacji Medycznej, działające przy Klinice Rehabilitacji i Medycyny Fizykalnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Centrum Komunikacji Klinicznej jest współorganizatorem wydarzenia. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Podczas konferencji odbędą się dwa panele poświęcone komunikacji medycznej:

• Komunikacja Medyczna I w czwartek, 9.05, w godz. 10:30-12
  • Komunikacja Medyczna II w piątek, 10.05, w godz. 12-13:30

W piątek szczególnie polecamy wystąpienia dr n. hum. Anny Ratajskiej oraz Studentów Koła Naukowego Psychologii Zdrowia, działającego przy Instytucie Psychologii UKW, a także mgr Magdaleny Horodeńskiej i lek. Agnieszki Nowakowskiej-Arendt. Poniżej przedstawiamy tytuły wystąpień:

1. Specyfika komunikowania się z pacjentem w obszarze rehabilitacji
  2. Rola psychologa w rehabilitacji pacjentów ortopedycznych
  3. Uczenie się i nauczanie komunikacji klinicznej – czy zachodzi zmiana? Perspektywa studentów psychologii
  4. Komunikacja kliniczna – w jaki sposób warto się szkolić? Nauczanie i ocena umiejętności komunikowania się

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Program i formularz rejestracji dostępne są na stronie www.neurokonf.org.pl. Do zobaczenia!

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Centrum Komunikacji Klinicznej

ul. J. K. Chodkiewicza 30, tel. 52 341 91 00