Projekt Centrum Komunikacji Klinicznej został zatwierdzony do finansowania w programie „DIALOG” Projekt Centrum Komunikacji Klinicznej został zatwierdzony do finansowania w programie „DIALOG”

Miło jest nam poinformować, że projekt badawczy zgłoszony przez Centrum Komunikacji Klinicznej uzyskał finansowanie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu DIALOG. Tytuł projektu to Doskonalenie umiejętności komunikowania się lekarzy z pacjentami innowacyjną drogą do zapewnienia wyższej jakości opieki zdrowotnej, lepszych wyników leczenia pacjentów oraz obniżenia kosztów leczenia.

Projekt będzie realizowany przez dwa lata we współpracy z Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy UMK w Toruniu oraz Szpitalem Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela.

Kierownikiem projektu jest dr Anna Ratajska, Pełnomocnik Rektora ds. CKK oraz adiunkt w Instytucie Psychologii UKW, a realizatorami są między innymi: dr Magdalena Zając (UKW) oraz dr Agnieszka Nowakowska-Arendt (CM UMK).

Łączna kwota finansowania wynosi 223 527 zł.

LOGO